Cloud Platform Engineer

Do našej spoločnosti hľadáme kandidáta s praktickými skúsenosťami v oblasti platforiem poskytovateľov cloudových služieb, CI/CD a modernými cloud natívnymi prístupmi.

Do našej spoločnosti hľadáme kandidáta s praktickými skúsenosťami v oblasti platforiem poskytovateľov cloudových služieb, CI/CD a modernými cloud natívnymi prístupmi.

Miesto práce: Bratislava

Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Požadovaná prax/pozícia vhodná pre absolventa: 0 rokov

Vzdelanie v obore: IT, technické

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavnou zodpovednosťou bude prevádzka platformy vrátane poskytovania odporúčaní a návrhov pre budúce smerovanie cloud platformy a implementácie viacerých prostredí. Ďalšou náplňou jeho práce bude :

  •  nastavenie a údržba služieb a prostredí CF, AWS, Azure, Openstack,...
  •  inštalácia a konfigurácia Cloud Foundry PaaS do prostredí rôznych CSP
  •  údržba a podpora PaaS Cloud Foundry
  •  nastavenie a údržba infraštruktúry
  •  automatizácia pomocou nástrojov na optimalizáciu prostredia pre aplikácie DevOps
  •  prevádzka a podpora platformy PaaS
  •  spolupráca s tímami, ktoré riadia infraštruktúru, vytváranie sietí a vývoj aplikácií s cieľom predpovedať kapacitu, škálovanie a dopyt
  •  zabezpečenie dostupnosti platformy podľa SLA, efektívneho monitorovania, riešenie problémov platformy a implementovanie procesov riadenia zmien
  •  podpora zákazníkov pri inštalácii, údržbe, administrácii a spravovaní cloud aplikácií a služieb
  •  spolupráca s tímami IT prevádzky, ktoré podporujú aplikácie hostované na platforme
  •  poskytovanie štandardov, procesov a dohľadu nad platformami a súvisiacimi službami
  •  odporúčania na zlepšovanie procesov a možností optimalizácie

Vzdelanie

  • vysokoškolské I. stupňa
  • vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

  • Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • znalosť a skúsenosť s prostredím Cloud Foundry, AWS, Azure
  • navrhovanie alebo prevádzka vysoko škálovateľných, bezpečných a vysoko výkonných systémov alebo softvéru
  • implementácia nástrojov na správu konfigurácie
  • pochopenie riadenia aplikácií a metodológií releasovania
  • skúsenosti min. dvoch jazykov: Java, .NET, Python, Go, Unix shell, PERL, PowerShell, Groovy, Ruby

Zručnosti

  •  Skúsenosti min. s jedným z nástrojov Chef, Puppet, BOSH, Ansible, Terraform alebo súvisiacimi nástrojmi automatizácie / orchestracie
  •  Skúsenosti min. s jedným z nástrojov Jenkins, Concourse, Bamboo alebo podobnými nástrojmi na integráciu / testovanie automatizácie
  •  Skúsenosti s Git, TFS, Crucible, Jira alebo podobným softvérom pre návrh a integráciu riadenia konfigurácie
  •  Skúsenosti min. z niektorými implementáciami relačných databáz, dátových služieb a messagingom ako sú MySQL, MongoDB, RabbitMQ, AWS RDS, SQL Server, SQL Azure, Oracle
  •  Vývoj softvéru a automatizácie DevOps
  •  Skúsenosti s kontajnerovými orchestrátormi, ako sú Kubernetes, Docker a Cloud Foundry
  •  Skúsenosti so systémami zostavovania (napr. maven, gradle, ant,ivy, Jenkins)
  •  Certifikácia s Pivotal Cloud Foundry, AWS, Azure
  •  Poznatky z oblasti infraštruktúry, IT Sec, vývoj aplikácií
  • Osobnostné predpoklady:
  •  flexibilita a ochota/motivácia pracovať v oblasti poskytovania služieb, ktoré zahŕňajú okrem iného vývoj, podporu, nasadenie a prevádzku agilných aplikácií v prostredí cloudu
  •  Skúsenosti s vyjednávaním, analýzou
  •  Kvalifikácia: Inžiniersky alebo magistersky titul v oblasti IT.

Zamestnanecké výhody, benefity

V InterWay sa zaujímame o našich zamestnancov a ich potreby a usilujeme sa o to, aby sa cítili na pracovisku dobre a mali vytvorené čo najlepšie podmienky. Program zamestnaneckých výhod sa snažíme neustále prispôsobovať nie len aktuálnym trendom ale hlavne tomu, čo naši zamestnanci najviac potrebujú a vyžadujú.

Informácie o výberovom konaní

Záujemcovia o uvedenú pracovnú pozíciu môžu posielať svoje životopisy v slovenskom alebo v anglickom jazyku na e-mailovú adresu
Do subjektu uvádzajte názov pracovnej pozície "Cloud Platform Engineer".
Uchádzač o prijatie do zamestnania zaslaním svojho životopisu súhlasí so spracovaním osobných údajov spoločnosťou InterWay, a. s. v súlade so zákonom 122/2013 Z.z.
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky a títo budú pozvaní na osobný pohovor. Vopred sa ospravedlňujeme uchádzačom, ktorých neoslovíme, ich materiály budú v súlade so zákonom na ochranu osobných údajov skartované.

Chceš byť našou súčasťou?

Dajte nám o sebe vedieť aj v prípade, že vás žiadna z aktuálne voľných pozícií nezaujala.
Napíšte nám niečo o sebe, čo máte radi a v akej oblasti sa cítite ako doma.