IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

IwayDay, konferencia z dielne spoločnosti InterWay má za sebou svoj šiesty ročník. A aký bol? Musíme skonštatovať, že úspešný. Miesto konania sa nezmenilo, a tak Penati Club v Dúbravke privítal aj tento rok viac ako 100 účastníkov.  Okrem úspešných case studies a zaujímavých prezentácií, sme sa tento rok zamerali aj na cloudifikáciu a cloudové služby.  V súčasnosti Cloud  a Cloudové riešenia, prinášajú mnohé výzvy, výhody, ale aj obavy. Na IwayDay sme sa spoločne pozreli aj na to, prečo sa treba zamerať na Cloud, ako ho jednoducho naštartovať, ako spustiť projekty do Cloud-u rýchlo a efektívne, a prečo majú voči nemu spoločnosti zbytočné predsudky. 

V jednotlivých prezentáciách sme sa pozreli napríklad na horúce novinky priamo z výroby WebJetu, kde sa už teraz rodí jeho nová verzia 9. Nevynechali sme ani informácie o našej službe StackJet a svoje miesto si na IwayDay zaistila aj Cloud Natívna Platforma - Cloud Foundry IWCF.  Svoje zastúpenie na IwayDay mal aj Úrad podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície -  pán Kmeť, porozprával o aktuálnej situácii vo verejnom sektore a načrtol tiež pravdepodobný vývoj do budúcnosti. Účastníkov zaujímala najmä možnosť financovania projektov zo štrukturálnych fondov, či proces akreditácie hybridnej cloudovej služby.

Okrem toho sme sa spoločne s našimi partnermi pozreli na digitálnu transformáciu, bezpečnosť dát, či novinky zo sveta Dell technológií. Počas prestávok mali zasa účastníci priestor na networking, možnosť ochutnať zaujímavú slovenskú novinku Chopollen, teda spojenie lahodnej čokolády a obnôžkového peľu, či naskenovať svoju tvár a nechať si spraviť 3D výtlačok. 

Viac fotiek a video z IwayDay 2018.

Ďalšie blogy

card img
Rýchle webové stránky s AMP

AMP (Accelerated Mobile Pages) od Google cieli na zrýchlenie responzívnych webov.

07.06.2019

card img
InterWay na Festivale Letectva

Letecké dni sa po niekoľkých rokoch opäť vracajú na letisko do Piešťan. V dňoch 4.-5. mája na Festivale letectva vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, nakoľko v tom čase uplynie 100 rokov od jeho tragického úmrtia.

25.04.2019

card img
JAVA: Platiť či neplatiť?

V poslednej dobe sme zaznamenali u našich zákazníkov ako aj všeobecne vo svete rôznorodé reakcie o tom, “čo vraj zas Oracle spáchal na JAVE“. Tie sa pohybovali na hysterickej škále od stavov: “Reimplementujeme naše riešenia nad inou platformou“, cez zlatú strednú cestu (pragmatický prístup), až pod druhý extrém: “Vezmeme si úver na zalincencovanie nášho X-sto uzlového prostredia“.

18.03.2019

card img
WebJET novinky 12/2018

Nová verzia WebJET 8.5 zlepšuje používateľské rozhranie, prináša skupiny šablón a zlepšuje bezpečnosť.

28.11.2018

card img
InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

23.11.2018

card img
Teambuilding - Návrat ku koreňom

Prichádzajúce leto značí nielen voľnejšie dovolenkové obdobie a dlhé letné večery, ale u nás v InterWay je to aj zvesťou blížiaceho sa letného teambuildingu. Počas troch dní si spoločne oddýchneme od emailov, oblekov, vyzváňajúcich telefónov a pohrúžime sa do príjemnej, pohodovej atmosféry.

25.06.2018

© 2019 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.