IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

IwayDay, konferencia z dielne spoločnosti InterWay má za sebou svoj šiesty ročník. A aký bol? Musíme skonštatovať, že úspešný. Miesto konania sa nezmenilo, a tak Penati Club v Dúbravke privítal aj tento rok viac ako 100 účastníkov.  Okrem úspešných case studies a zaujímavých prezentácií, sme sa tento rok zamerali aj na cloudifikáciu a cloudové služby.  V súčasnosti Cloud  a Cloudové riešenia, prinášajú mnohé výzvy, výhody, ale aj obavy. Na IwayDay sme sa spoločne pozreli aj na to, prečo sa treba zamerať na Cloud, ako ho jednoducho naštartovať, ako spustiť projekty do Cloud-u rýchlo a efektívne, a prečo majú voči nemu spoločnosti zbytočné predsudky. 

V jednotlivých prezentáciách sme sa pozreli napríklad na horúce novinky priamo z výroby WebJetu, kde sa už teraz rodí jeho nová verzia 9. Nevynechali sme ani informácie o našej službe StackJet a svoje miesto si na IwayDay zaistila aj Cloud Natívna Platforma - Cloud Foundry IWCF.  Svoje zastúpenie na IwayDay mal aj Úrad podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície -  pán Kmeť, porozprával o aktuálnej situácii vo verejnom sektore a načrtol tiež pravdepodobný vývoj do budúcnosti. Účastníkov zaujímala najmä možnosť financovania projektov zo štrukturálnych fondov, či proces akreditácie hybridnej cloudovej služby.

Okrem toho sme sa spoločne s našimi partnermi pozreli na digitálnu transformáciu, bezpečnosť dát, či novinky zo sveta Dell technológií. Počas prestávok mali zasa účastníci priestor na networking, možnosť ochutnať zaujímavú slovenskú novinku Chopollen, teda spojenie lahodnej čokolády a obnôžkového peľu, či naskenovať svoju tvár a nechať si spraviť 3D výtlačok. 

Viac fotiek a video z IwayDay 2018.

Ďalšie blogy

card img
InterWay a podpora učebnice Internet vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

18.10.2021

card img
Cloudové služby - líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Zohnať kvalitných ľudí alebo len juniorov v IT je v súčasnosti veľký problém, hovorí náš IT Security špecialista, Pavol Adamek.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

card img
Cloud, dátové centrá a pandémia COVID-19

Druhá vlna cloudu presviedča aj najvernejších fanúšikov vlastných serverovní.

18.05.2021

© 2021 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.