IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

IwayDay, konferencia z dielne spoločnosti InterWay má za sebou svoj šiesty ročník. A aký bol? Musíme skonštatovať, že úspešný. Miesto konania sa nezmenilo, a tak Penati Club v Dúbravke privítal aj tento rok viac ako 100 účastníkov.  Okrem úspešných case studies a zaujímavých prezentácií, sme sa tento rok zamerali aj na cloudifikáciu a cloudové služby.  V súčasnosti Cloud  a Cloudové riešenia, prinášajú mnohé výzvy, výhody, ale aj obavy. Na IwayDay sme sa spoločne pozreli aj na to, prečo sa treba zamerať na Cloud, ako ho jednoducho naštartovať, ako spustiť projekty do Cloud-u rýchlo a efektívne, a prečo majú voči nemu spoločnosti zbytočné predsudky. 

V jednotlivých prezentáciách sme sa pozreli napríklad na horúce novinky priamo z výroby WebJetu, kde sa už teraz rodí jeho nová verzia 9. Nevynechali sme ani informácie o našej službe StackJet a svoje miesto si na IwayDay zaistila aj Cloud Natívna Platforma - Cloud Foundry IWCF.  Svoje zastúpenie na IwayDay mal aj Úrad podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície -  pán Kmeť, porozprával o aktuálnej situácii vo verejnom sektore a načrtol tiež pravdepodobný vývoj do budúcnosti. Účastníkov zaujímala najmä možnosť financovania projektov zo štrukturálnych fondov, či proces akreditácie hybridnej cloudovej služby.

Okrem toho sme sa spoločne s našimi partnermi pozreli na digitálnu transformáciu, bezpečnosť dát, či novinky zo sveta Dell technológií. Počas prestávok mali zasa účastníci priestor na networking, možnosť ochutnať zaujímavú slovenskú novinku Chopollen, teda spojenie lahodnej čokolády a obnôžkového peľu, či naskenovať svoju tvár a nechať si spraviť 3D výtlačok. 

Viac fotiek a video z IwayDay 2018.

© 2022 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Nastaviť cookies
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.