Posledný augustový víkend a MEDZINÁRODNÉ LETECKÉ DNI SIAF 2022 priniesli nezabudnuteľné zážitky a výnimočnú atmosféru.
InterWay ako partner tohto podujatia stál pri tom! Ako to však celé prebiehalo a aká bola naša spolupráca?
Bol to naozaj oriešok! No, zvládli sme to. Vytvorili sme web, ktorý charakterizuje jasná prehľadnosť a detailná prepracovanosť zároveň. Na novom webe SIAF 2022 nájdete napríklad informáciu o cenách vstupeniek, zozname lietadiel či chystanom programe. Dôraz sme kládli primárne na modernizáciu dizajnu, prehľadnosť a čistotu dizajnových prvkov, sprehľadnenie dát a optimalizáciu pre responzivitu. V rámci webu sme implementovali aj integráciu na riadiacu vežu, aby ste mali vždy aktuálny program počas SIAF-u a premigrovali sme celú históriu aktualít, či foto/video galérií aby ste si nenechali ujsť ako to vyzeralo na predošlých SIAF. Sme nesmierne vďačný, že môžeme byť partnerom podujatia, ktoré reprezentuje, spája a vytvára nezabudnuteľné zážitky...
A čo samotné podujatie?
SOBOTA:
Medzinárodné letecké dni otvorili počas slávnostného ceremoniálu za účasti viacerých členov slovenskej vlády. Oficiálny začiatok odštartoval o 10:00 hodine ráno. A program bol naozaj pestrý. Domáca i zahraničná vojenská a civilná letecká technika, akrobacia či účasť krajín ako Česko, USA, Veľká Británia, Turecko, Maďarsko, Taliansko, Nemecko či Poľsko.
Rozlúčka so stíhačkami MiG-29 bola naozaj dojemná! Dlhoročná služba pre Ozbrojené sily SR si to skutočne vyžiadala. Štyri kusy MiG-29 a náročné manévre. Aj táto súčasť programu vytvorila z podujatia ozajstný zážitok.
Sobotu charakterizovala aj podpísaná dohoda o ochrane vzdušného priestoru SR. Poľsko a Česko ho budú chrániť po uzemnení MiG-29 pravdepodobne až do dodania nových stíhačiek F-16 v roku 2024.
NEDEĽA:
Účastníci z ôsmich krajín, parašutisti, lietadlo z 2. svetovej vojny P-51 Mustang či Airbus A-400. Áno, čítate správne. A hádajte kto nechýbal! Doposiaľ nalietal viac ako 19 000 letových hodín na 120 typoch lietadiel - od malých akrobatických špeciálov až po najmodernejšie dopravné lietadlá typu Boeing. Zoltán Veres – majster sveta v akrobacii na lietadle typu EXTRA 300.
RedBull a akrobati s maximálnou disciplínou. Dôvera a schopnosť tímovej práce. To sú základné predpoklady úspechu českej akrobatickej skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team. Piloti na strojoch XtremeAir XA42 počas svojich vystúpení dokázali v oblakoch splynúť v jeden celok a návštevníkom predvádzať letecké manévre, ktoré nedokáže žiadna iná skupina na svete.
A na záver, okrem stíhačiek MiG-29 a L-39 Albatros sa predstavili aj ďalšie stroje. Medzi nimi napríklad lietadlo C-27 J Spartan - nákladné vojenské lietadlo obrovských rozmerov. 😊
A toto bola len malá ukážka priatelia. Tak čo, vidíme sa o rok?