Podporujeme vzdelávanie v oblasti Internetu vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

Začiatkom tohto roka sme sa zapojili do projektu inovatívneho vzdelávania na Slovensku, a keďže sa tematike inovatívnych riešení doma aj v zahraničí sami venujeme, rozhodli sme sa tento národný projekt IT Akadémie finančne podporiť.

Dnes je na svete učebnica Internet vecí - učebnica nielen pre stredné školy, ktorá má so svojimi praktickými cvičeniami a zaujímavým obsahom slúžiť ako pomôcka pre žiakov, ale aj učiteľov stredných škôl. Svojim čitateľom má priniesť súčasný a perspektívny pohľad na Internet vecí v kontexte digitálnej transformácie spoločnosti.

S podporou, nielen našou, ale aj ďalších IT spoločností, sa podarilo vytlačiť 1200 kusov, ktoré boli dňa 12.10.2021 slávnostne odovzdané ako dar 15 slovenským školám v priestoroch Univerzitného parku TECHNICOM Technickej univerzity v Košiciach.

Viac sa môžete dočítať v tlačovej správe Ministerstva školstva tu.

ucebnica_internet_veci_it_akademia_2021
Zdroj: Minedu.sk

Ďalšie blogy

card img
Peter Dvorský ako legenda legiend

Peter Dvorský vo filme od Ivety Malachovskej. Veľdielo, ktoré mapuje život operného velikána.

11.04.2022

card img
Kybernetická bezpečnosť vo firmách

V súčasnosti na trhu chýbajú kvalitní IT špecialisti - dokonca aj juniori. Hovoríme o stovkách tisícoch expertov a to len za rok 2020.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Na divokej vode - teambuilding 2021

Aké je to skočiť do Divokej vody, hrať paintball pri teplote 30 stupňov, vypadnúť z raftu, či len tak chillovať na paddleboarde. Aj toto všetko a ešte mnoho iného sme si vyskúšali na našom teambuildingu v Čuňove.

13.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

© 2022 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Nastaviť cookies
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.