Bee InterWay

Keep Calm and Bee InterWay. Spojili sme tradíciu s modernými technológiami.

Technológie hýbu svetom – áno, aj tým včelím. A my chceme byť jeho súčasťou s projektom Bee InterWay. Touto aktivitou by sme chceli nielen spojiť tradície s modernými technológiami, ale zároveň pripomenúť Slovensku a možno aj svetu, aké dôležité sú včely pre našu planétu, a že napriek tomu sa v dnešnej dobe čoraz menej ľudí venuje tomuto remeslu.

Prichádzame s krásnou myšlienkou podporiť včelárstvo pána Jozefa Galloviča v Jánovciach pri Poprade a jeho tisíce včiel. Zabezpečili sme novučičké technológie pre jeho 6 úľov, ktoré má vo svojej záhradke pri fare v dedinke pod Tatrami. Týmito technológiami sme schopní sledovať mnohé parametre, ktoré veríme, že pánovi včelárovi dokážu pomôcť v mnohých prípadoch pri vykonávaní svojho remesla.

Technológie sa skladajú z dvoch častí:

  1. váhy, ktoré sme umiestnili pod úle a merajú jednak celú váhu úľov, ale aj vonkajšiu teplotu;
  2. srdiečko s čipom, takzvané srdce úľa, ktoré pán včelár vložil dovnútra každého úľa, a ktoré meria vnútornú teplotu, tlak, vlhkosť, zvuky a dokonca aj frekvenciu pohybu včielok.

Srdiečko posiela informácie do základne, ktorá ich spracuje, vyhodnocuje a prostredníctvom aplikácie nám oznámi tieto dáta v podobe grafov a tabuliek - niektoré výsledky tých našich srdiečok si môžete pozrieť vo fotogelérií nižšie.

Veríme, že touto cestou sa nám podarí zlepšiť produktivitu a pohodlie včeličiek pána Galloviča, ktorý na základe získaných údajov bude môcť lepšie a presnejšie vyhodnocovať, pri akých teplotách včeličky pracujú najlepšie, kedy je v úľoch koľko kíl medu, a teda kedy je najvhodnejší čas na zber.

A predsa, všetko to závisí od počasia, kým včielky začnú pracovať. Áno, ešte je len marec a teploty sa ešte stále pohybujú hore dole ako na horskej dráhe. Preto, aby sme uzreli prvé výsledky, budeme si musieť počkať na priaznivejšie počasie.

A čo by to bolo za InterWay úle, keby nemali naše farby? :) Po dohode s pánom včelárom sme zaobstarali akrylové farby, ktoré včielkam nijako neuškodia, a náš šikovný grafik nám pripravil šablóny, ktoré sme povyrezávali a skrz ne maľovali úle.

Aj takýmto spôsobom sa InterWay snaží prispieť k spoločenskej zodpovednosti podnikov na Slovensku.

Fotky z maľovania môžete nájsť v našej fotogalérií. :)

Ďalšie blogy

card img
InterWay a podpora učebnice Internet vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

18.10.2021

card img
Cloudové služby - líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Zohnať kvalitných ľudí alebo len juniorov v IT je v súčasnosti veľký problém, hovorí náš IT Security špecialista, Pavol Adamek.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

card img
Cloud, dátové centrá a pandémia COVID-19

Druhá vlna cloudu presviedča aj najvernejších fanúšikov vlastných serverovní.

18.05.2021

© 2021 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.