Unikátny projekt: Elektronizácia služieb v 3 mestách

V mestách Pezinok, Malacky a Stupava sme realizovali elektronizáciu niekoľkých desiatok služieb.

Vybrané služby troch miest: Pezinok, Malacky a Stupava sú prístupné verejnosti prostredníctvom portálu

Spoločnosť InterWay, a. s. realizovala a odovzdala do užívania 2 projekty elektronizácie služieb okresných miest, ktoré ako jediné okresné mestá dosiahli implementáciu tohto typu projektov v SR.

„Občania tak budú môcť vybaviť všetko potrebné prostredníctvom internetu bez nutnosti návštevy mestského úradu,“ informuje pezinská samospráva.

Elektronizácia služieb - transparentnosť, kvalita poskytovaných služieb, úspora času a finančných prostriedkov

Prínos pre občanov je predovšetkým v tom, že v mnohých prípadoch nebudú musieť navštíviť mestský úrad osobne, ale žiadosti či poplatky vybavia elektronicky.
Jedná sa o desiatky najčastejších služieb, ktoré poskytuje samospráva svojim občanom od informatívnych služieb až po rôzne podania a agendové vybavovanie.

Tento projekt je ďalším z radu projektov, ktoré zvyšujú informatizáciu spoločnosti a zavádzajú princípy eGovernmentu v praxi.

Väčšinu financií na projekt poskytli európske fondy. Udržateľnosť projektu je deklarovaná min. 5 rokov, InterWay poskytuje aj podporu riešenia.

Zdroj: Bratislava 24 - Spravodajský portál

Ďalšie blogy

card img
Rýchle webové stránky s AMP

AMP (Accelerated Mobile Pages) od Google cieli na zrýchlenie responzívnych webov.

07.06.2019

card img
InterWay na Festivale Letectva

Letecké dni sa po niekoľkých rokoch opäť vracajú na letisko do Piešťan. V dňoch 4.-5. mája na Festivale letectva vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, nakoľko v tom čase uplynie 100 rokov od jeho tragického úmrtia.

25.04.2019

card img
JAVA: Platiť či neplatiť?

V poslednej dobe sme zaznamenali u našich zákazníkov ako aj všeobecne vo svete rôznorodé reakcie o tom, “čo vraj zas Oracle spáchal na JAVE“. Tie sa pohybovali na hysterickej škále od stavov: “Reimplementujeme naše riešenia nad inou platformou“, cez zlatú strednú cestu (pragmatický prístup), až pod druhý extrém: “Vezmeme si úver na zalincencovanie nášho X-sto uzlového prostredia“.

18.03.2019

card img
WebJET novinky 12/2018

Nová verzia WebJET 8.5 zlepšuje používateľské rozhranie, prináša skupiny šablón a zlepšuje bezpečnosť.

28.11.2018

card img
InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

23.11.2018

card img
IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

17.10.2018

© 2019 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.