Unikátny projekt: Elektronizácia služieb v 3 mestách

V mestách Pezinok, Malacky a Stupava sme realizovali elektronizáciu niekoľkých desiatok služieb.

Vybrané služby troch miest: Pezinok, Malacky a Stupava sú prístupné verejnosti prostredníctvom portálu

Spoločnosť InterWay, a. s. realizovala a odovzdala do užívania 2 projekty elektronizácie služieb okresných miest, ktoré ako jediné okresné mestá dosiahli implementáciu tohto typu projektov v SR.

„Občania tak budú môcť vybaviť všetko potrebné prostredníctvom internetu bez nutnosti návštevy mestského úradu,“ informuje pezinská samospráva.

Elektronizácia služieb - transparentnosť, kvalita poskytovaných služieb, úspora času a finančných prostriedkov

Prínos pre občanov je predovšetkým v tom, že v mnohých prípadoch nebudú musieť navštíviť mestský úrad osobne, ale žiadosti či poplatky vybavia elektronicky.
Jedná sa o desiatky najčastejších služieb, ktoré poskytuje samospráva svojim občanom od informatívnych služieb až po rôzne podania a agendové vybavovanie.

Tento projekt je ďalším z radu projektov, ktoré zvyšujú informatizáciu spoločnosti a zavádzajú princípy eGovernmentu v praxi.

Väčšinu financií na projekt poskytli európske fondy. Udržateľnosť projektu je deklarovaná min. 5 rokov, InterWay poskytuje aj podporu riešenia.

Zdroj: Bratislava 24 - Spravodajský portál

Ďalšie blogy

card img
JAVA: Platiť či neplatiť?

V poslednej dobe sme zaznamenali u našich zákazníkov ako aj všeobecne vo svete rôznorodé reakcie o tom, “čo vraj zas Oracle spáchal na JAVE“. Tie sa pohybovali na hysterickej škále od stavov: “Reimplementujeme naše riešenia nad inou platformou“, cez zlatú strednú cestu (pragmatický prístup), až pod druhý extrém: “Vezmeme si úver na zalincencovanie nášho X-sto uzlového prostredia“.

18.03.2019

card img
WebJET novinky 12/2018

Nová verzia WebJET 8.5 zlepšuje používateľské rozhranie, prináša skupiny šablón a zlepšuje bezpečnosť.

28.11.2018

card img
InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

23.11.2018

card img
IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

17.10.2018

card img
Teambuilding - Návrat ku koreňom

Prichádzajúce leto značí nielen voľnejšie dovolenkové obdobie a dlhé letné večery, ale u nás v InterWay je to aj zvesťou blížiaceho sa letného teambuildingu. Počas troch dní si spoločne oddýchneme od emailov, oblekov, vyzváňajúcich telefónov a pohrúžime sa do príjemnej, pohodovej atmosféry.

25.06.2018

card img
WebJET novinky 5/2018

WebJET v novej verzii 8.4 prináša nové aplikácie Formulár ľahko, GDPR, Číselníky a mnoho ďalších vylepšení na backende aj frontende.

25.05.2018

© 2019 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.