InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

Tohtoročná ITAPA 2018  má za sebou obidve svoje časti - a to jarnú aj jesennú časť. Vystúpilo na nej mnoho odborníkov z komerčnej ale i verejnej sféry. My z InterWay sme boli pri tom tiež a zapojili sme sa do aktuálnej problematiky aj aktívne, svojimi príspevkami v jednotlivých sekciách. 

V mene spoločnosti InterWay vystúpili naši spíkri Mikuláš Strelecký a Tomáš Frajt. Mikuláš, ktorý pôsobí ako Senior Cloud konzultant, prispel do sekcie Cloud so svojou prezentáciou na tému Hybridný natívny PaaS. Vo svojej prezentácii uviedol, že práve hybridný natívny PaaS  je vhodným nástrojom na preklenutie času do doby realizácie PaaS v privátnej časti Vládneho cloudu. Hybridný natívny PaaS predstavuje cloudovú platformu a služby vytvorené na IaaS platforme verejného cloudu (Microsoft Azure), ktorá umožní prenositeľnosť na nej vytvorených riešení na cieľovú PaaS platformu vládneho cloudu.

Okrem prednášky mohli účastníci nášho Cloud konzultanta stretnúť aj v priestoroch pre vystavovateľov, v stánku, kde mal Mikuláš spoločne s Jánom Kujovičom pripravené živé ukážky IWCF Cloudu. 

Druhý spíker Tomáš Frajt, vystúpil v sekcii venovanej Potenciálu nových technológií a venoval sa tematike Implementácie Hybrid Cloud prístupu v prostredí StackJET.  Uviedol, ako sa naša spoločnosť popasovala s aktuálnymi výzvami v oblasti hybridného Cloudu. 

Ďalšie blogy

card img
InterWay a podpora učebnice Internet vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

18.10.2021

card img
Cloudové služby - líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Zohnať kvalitných ľudí alebo len juniorov v IT je v súčasnosti veľký problém, hovorí náš IT Security špecialista, Pavol Adamek.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

card img
Cloud, dátové centrá a pandémia COVID-19

Druhá vlna cloudu presviedča aj najvernejších fanúšikov vlastných serverovní.

18.05.2021

© 2021 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.