SIAF 2019

Medzinárodné letecké dni na Sliači majú za sebou úspešný 9.ročník. 

Boli sme na najväčšom leteckom podujatí na Slovensku. Týmto titulom sa pýšia Medzinárodné letecké dni SIAF, ktoré sa každoročne konajú pod záštitou Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Tento rok priniesol zmenu v termíne organizácie. Pravidelne sa SIAF koná na konci augusta ako rozlúčka s letom a oslavy SNP. Toho roku sa však oslavy posunuli na stred leta a aj keď nikto nevedel predpovedať, či tento krok bude správnym rozhodnutím, tak celková účasť, ktorá predstavovala viac ako 107-tisíc ľudí hovorí za všetko. 107 000 návštevníkov prišlo na leteckú základňu Sliač počas dvoch dní - sobota a nedeľa.

Letecké dni už tradične otvorili  prelety pilotov Vzušných síl Ozbrojených síl SR. No boli sme svedkami aj iných úžasných leteckých ukážok. Asi najväčšími lákadlom tohto ročných leteckýh dní boli ukážky pilotov z talianskej skupiny Frecce Tricolori. Ich akrobatická ukážka hájila domáce talianske farby a ozvláštnila nebo na viac ako pol hodinu. V programe nechýbali stálice ako Zoltán Veres, ktorý je považovaný za najväčšieho leteckého "blázna", Martin Šonka, či príjemné vystúpenie skupiny Očovskí bačovia

 

 

Ďalšie blogy

card img
InterWay a podpora učebnice Internet vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

18.10.2021

card img
Cloudové služby - líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Zohnať kvalitných ľudí alebo len juniorov v IT je v súčasnosti veľký problém, hovorí náš IT Security špecialista, Pavol Adamek.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

card img
Cloud, dátové centrá a pandémia COVID-19

Druhá vlna cloudu presviedča aj najvernejších fanúšikov vlastných serverovní.

18.05.2021

© 2021 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.