Ženy v IT sektore

Počuli ste o tom, že je v IT sektore málo žien? Odrádza ich vraj matematika, programovanie a „muži s mastnými vlasmi :)“

Aj keď sa to v oblasti IT hemží na rôznych podujatiach predovšetkým mužmi, stále viac firiem si uvedomuje potrebu „oživenia“ číro mužských kolektívov.

Ako je to u nás?

Nežnejšie pohlavie tvorí 28 % z celkového počtu, čo je na „ajťácku“ firmu slušný podiel J. Zvyšných 72% zastupujú naši pracovití chlapi. Mať bohaté ženské zastúpenie v zamestnaneckých radoch však so sebou prináša niekedy aj „dlhodobejšiu absenciu niektorých zamestnankýň“.

Nateraz veľmi aktuálna téma: Očkovať, či neočkovať? :)

Práve v tomto období sa u nás rozmohol vírus. Postihuje najmä naše zamestnankyne a je veľmi rozkošný a neškodný, toho roku sa bude bytostne týkať až 7 kolegýň.

Týmto pozdravujeme aktuálne aj budúce mamičky a prajeme im aj ich detičkám všetko dobré.

„Že atypické na IT firmu?“

InterWay - Ženy v IT sektore

Celý článok o zastúpení žien v IT sektore si môžete prečítať na tomto odkaze.

Ďalšie blogy

card img
JAVA: Platiť či neplatiť?

V poslednej dobe sme zaznamenali u našich zákazníkov ako aj všeobecne vo svete rôznorodé reakcie o tom, “čo vraj zas Oracle spáchal na JAVE“. Tie sa pohybovali na hysterickej škále od stavov: “Reimplementujeme naše riešenia nad inou platformou“, cez zlatú strednú cestu (pragmatický prístup), až pod druhý extrém: “Vezmeme si úver na zalincencovanie nášho X-sto uzlového prostredia“.

18.03.2019

card img
WebJET novinky 12/2018

Nová verzia WebJET 8.5 zlepšuje používateľské rozhranie, prináša skupiny šablón a zlepšuje bezpečnosť.

28.11.2018

card img
InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

23.11.2018

card img
IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

17.10.2018

card img
Teambuilding - Návrat ku koreňom

Prichádzajúce leto značí nielen voľnejšie dovolenkové obdobie a dlhé letné večery, ale u nás v InterWay je to aj zvesťou blížiaceho sa letného teambuildingu. Počas troch dní si spoločne oddýchneme od emailov, oblekov, vyzváňajúcich telefónov a pohrúžime sa do príjemnej, pohodovej atmosféry.

25.06.2018

card img
WebJET novinky 5/2018

WebJET v novej verzii 8.4 prináša nové aplikácie Formulár ľahko, GDPR, Číselníky a mnoho ďalších vylepšení na backende aj frontende.

25.05.2018

© 2019 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.