Tomáš Frajt na JUGZA session

Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA. Aj o tom bude JUGZA Session #23 s hlavným spíkrom, Tomášom Frajtom, Enterprise Architektom v spoločnosti InterWay.

SOA v podnikovom prostredí (mýty, fakty, prístupy a praktické skúsenosti) – prezentácia, ktorá už 27. septembra odznie z úst nášho Enterprise Architekta, odborníka a vždy dobre naladeného kolegu, Tomáša Frajta, na v poradí už 23. stretnutí nadšencov JAVA.

O Tomášovi Frajtovi:

Témami okolo riešení budovaných podľa princípov SOA sa v nejakej podobe Tomáš zaoberá už skoro jednu dekádu a za túto dobu vystriedal projekty v niekoľkých odvetviach – verejný sektor, telekomunikácie, zdravotníctvo a i. Na začiatku vývojár, neskôr konzultant a od roku 2008 začal takéto riešenia aj navrhovať na pozícii Enterprise Architect v spoločnosti InterWay, v ktorej pôsobí dodnes.  Nikdy ho nenapĺňalo byť len „čistým“ teoretikom a tak na každom z projektov participoval v rámci konkrétnych možností aj prakticky. Nemá rád veľa vecí ale hlavne stereotyp, rutinu a chorobné držanie sa zažitého,  má rád ešte viac vecí, ale posledné leto znovu objavil longboarding a ten ho dostal ;). Teší sa na stretnutie so všetkými 27. septembra.

Abstrakt prezentácie:

Pojem, alebo ak chcete problematika SOA nie je vo svete IT už žiadnym nováčikom. Za ostatné obdobie zažila raketové vzostupy nasledované fázami zatratenia, prešla si detskými chorobami, pubertou, aby dorástla do zrelej alternatívy, ktorú možno efektívne použiť pri budovanie cieľového prostredia. Podobnými fázami si pri realizácii zákazníckych riešení budovaných podľa princípov SOA prešla aj spoločnosť InterWay a ja som mal to šťastie byť súčasťou väčšiny z nich. Prehľad toho, z môjho pohľadu najpodstatnejšieho, som zosumarizoval do prednášky, ktorá odznie na najbližšom stretnutí komunity JUGZA v Žilinskej Banke. Teším sa na stretnutie.

Predpokladané body prednášky:

  • Predstavenie SOA a toho, aké problémy pomáha riešiť v cieľovom prostredí
  • Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA
  • Hlavné súčasti “bežného” prostredia budovaného podľa princípov SOA
  • Životný cyklus vývoja funkcionalít
  • Governance

Čo je to vlastne JUGZA?

(Java User Group Žilina) je projekt, ktorý predstavuje každý posledný utorok v mesiac jednu, alebo viac tém, z oblasti technológie JAVA. Medzi pozvanými hosťami sú profesionáli z IT sveta.

Viac na:

http://jugza.sk/ (JUGZA web)
https://www.facebook.com/javazilina/ (facebook fanpage)
https://www.facebook.com/events/1084117521665537/ (facebook event)

© 2022 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Nastaviť cookies
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.