Tomáš Frajt na JUGZA session

Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA. Aj o tom bude JUGZA Session #23 s hlavným spíkrom, Tomášom Frajtom, Enterprise Architektom v spoločnosti InterWay.

SOA v podnikovom prostredí (mýty, fakty, prístupy a praktické skúsenosti) – prezentácia, ktorá už 27. septembra odznie z úst nášho Enterprise Architekta, odborníka a vždy dobre naladeného kolegu, Tomáša Frajta, na v poradí už 23. stretnutí nadšencov JAVA.

O Tomášovi Frajtovi:

Témami okolo riešení budovaných podľa princípov SOA sa v nejakej podobe Tomáš zaoberá už skoro jednu dekádu a za túto dobu vystriedal projekty v niekoľkých odvetviach – verejný sektor, telekomunikácie, zdravotníctvo a i. Na začiatku vývojár, neskôr konzultant a od roku 2008 začal takéto riešenia aj navrhovať na pozícii Enterprise Architect v spoločnosti InterWay, v ktorej pôsobí dodnes.  Nikdy ho nenapĺňalo byť len „čistým“ teoretikom a tak na každom z projektov participoval v rámci konkrétnych možností aj prakticky. Nemá rád veľa vecí ale hlavne stereotyp, rutinu a chorobné držanie sa zažitého,  má rád ešte viac vecí, ale posledné leto znovu objavil longboarding a ten ho dostal ;). Teší sa na stretnutie so všetkými 27. septembra.

Abstrakt prezentácie:

Pojem, alebo ak chcete problematika SOA nie je vo svete IT už žiadnym nováčikom. Za ostatné obdobie zažila raketové vzostupy nasledované fázami zatratenia, prešla si detskými chorobami, pubertou, aby dorástla do zrelej alternatívy, ktorú možno efektívne použiť pri budovanie cieľového prostredia. Podobnými fázami si pri realizácii zákazníckych riešení budovaných podľa princípov SOA prešla aj spoločnosť InterWay a ja som mal to šťastie byť súčasťou väčšiny z nich. Prehľad toho, z môjho pohľadu najpodstatnejšieho, som zosumarizoval do prednášky, ktorá odznie na najbližšom stretnutí komunity JUGZA v Žilinskej Banke. Teším sa na stretnutie.

Predpokladané body prednášky:

  • Predstavenie SOA a toho, aké problémy pomáha riešiť v cieľovom prostredí
  • Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA
  • Hlavné súčasti “bežného” prostredia budovaného podľa princípov SOA
  • Životný cyklus vývoja funkcionalít
  • Governance

Čo je to vlastne JUGZA?

(Java User Group Žilina) je projekt, ktorý predstavuje každý posledný utorok v mesiac jednu, alebo viac tém, z oblasti technológie JAVA. Medzi pozvanými hosťami sú profesionáli z IT sveta.

Viac na:

http://jugza.sk/ (JUGZA web)
https://www.facebook.com/javazilina/ (facebook fanpage)
https://www.facebook.com/events/1084117521665537/ (facebook event)

Ďalšie blogy

card img
Rýchle webové stránky s AMP

AMP (Accelerated Mobile Pages) od Google cieli na zrýchlenie responzívnych webov.

07.06.2019

card img
InterWay na Festivale Letectva

Letecké dni sa po niekoľkých rokoch opäť vracajú na letisko do Piešťan. V dňoch 4.-5. mája na Festivale letectva vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, nakoľko v tom čase uplynie 100 rokov od jeho tragického úmrtia.

25.04.2019

card img
JAVA: Platiť či neplatiť?

V poslednej dobe sme zaznamenali u našich zákazníkov ako aj všeobecne vo svete rôznorodé reakcie o tom, “čo vraj zas Oracle spáchal na JAVE“. Tie sa pohybovali na hysterickej škále od stavov: “Reimplementujeme naše riešenia nad inou platformou“, cez zlatú strednú cestu (pragmatický prístup), až pod druhý extrém: “Vezmeme si úver na zalincencovanie nášho X-sto uzlového prostredia“.

18.03.2019

card img
WebJET novinky 12/2018

Nová verzia WebJET 8.5 zlepšuje používateľské rozhranie, prináša skupiny šablón a zlepšuje bezpečnosť.

28.11.2018

card img
InterWay na ITAPA 2018

Máme za sebou úspešné, veľmi významné podujatie v oblasti IT - ITAPA 2018. Aj tento rok sa spoločnosť InterWay zapojila a opätovne tento IT kongres podporila ako Strieborný partner. Celý kongres sa konal v dňoch 13.-14.novembra v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave.

23.11.2018

card img
IwayDay 2018

IwayDay v znamení revolúcie. Zmeny nás sprevádzajú na každom rohu, my v IW nespíme a prispôsobujeme sa im. Aj preto sme tohtoročný, už šiesty ročník IwayDay, niesli v duchu InterWay 4.0.

17.10.2018

© 2019 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.