Tomáš Frajt na JUGZA session

Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA. Aj o tom bude JUGZA Session #23 s hlavným spíkrom, Tomášom Frajtom, Enterprise Architektom v spoločnosti InterWay.

SOA v podnikovom prostredí (mýty, fakty, prístupy a praktické skúsenosti) – prezentácia, ktorá už 27. septembra odznie z úst nášho Enterprise Architekta, odborníka a vždy dobre naladeného kolegu, Tomáša Frajta, na v poradí už 23. stretnutí nadšencov JAVA.

O Tomášovi Frajtovi:

Témami okolo riešení budovaných podľa princípov SOA sa v nejakej podobe Tomáš zaoberá už skoro jednu dekádu a za túto dobu vystriedal projekty v niekoľkých odvetviach – verejný sektor, telekomunikácie, zdravotníctvo a i. Na začiatku vývojár, neskôr konzultant a od roku 2008 začal takéto riešenia aj navrhovať na pozícii Enterprise Architect v spoločnosti InterWay, v ktorej pôsobí dodnes.  Nikdy ho nenapĺňalo byť len „čistým“ teoretikom a tak na každom z projektov participoval v rámci konkrétnych možností aj prakticky. Nemá rád veľa vecí ale hlavne stereotyp, rutinu a chorobné držanie sa zažitého,  má rád ešte viac vecí, ale posledné leto znovu objavil longboarding a ten ho dostal ;). Teší sa na stretnutie so všetkými 27. septembra.

Abstrakt prezentácie:

Pojem, alebo ak chcete problematika SOA nie je vo svete IT už žiadnym nováčikom. Za ostatné obdobie zažila raketové vzostupy nasledované fázami zatratenia, prešla si detskými chorobami, pubertou, aby dorástla do zrelej alternatívy, ktorú možno efektívne použiť pri budovanie cieľového prostredia. Podobnými fázami si pri realizácii zákazníckych riešení budovaných podľa princípov SOA prešla aj spoločnosť InterWay a ja som mal to šťastie byť súčasťou väčšiny z nich. Prehľad toho, z môjho pohľadu najpodstatnejšieho, som zosumarizoval do prednášky, ktorá odznie na najbližšom stretnutí komunity JUGZA v Žilinskej Banke. Teším sa na stretnutie.

Predpokladané body prednášky:

  • Predstavenie SOA a toho, aké problémy pomáha riešiť v cieľovom prostredí
  • Historicky vyvrátené mýty a predstavy o tom, čo je resp. čo rieši SOA
  • Hlavné súčasti “bežného” prostredia budovaného podľa princípov SOA
  • Životný cyklus vývoja funkcionalít
  • Governance

Čo je to vlastne JUGZA?

(Java User Group Žilina) je projekt, ktorý predstavuje každý posledný utorok v mesiac jednu, alebo viac tém, z oblasti technológie JAVA. Medzi pozvanými hosťami sú profesionáli z IT sveta.

Viac na:

http://jugza.sk/ (JUGZA web)
https://www.facebook.com/javazilina/ (facebook fanpage)
https://www.facebook.com/events/1084117521665537/ (facebook event)

Ďalšie blogy

card img
InterWay a podpora učebnice Internet vecí (IoT)

Záleží nám na kvalitnom vzdelaní budúcich generácií a preto podporujeme školstvo a s ním spojenú tvorbu nových vzdelávacích materiálov.

18.10.2021

card img
Cloudové služby - líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Zohnať kvalitných ľudí alebo len juniorov v IT je v súčasnosti veľký problém, hovorí náš IT Security špecialista, Pavol Adamek.

01.10.2021

card img
InterWay ako generálny partner ocenenia Vedec roka 2020

29. júna 2021 sme sa ako generálny partner zúčastnili odovzdávania cien na významnom podujatí Vedec roka 2020 SR.

24.08.2021

card img
Komunitný cloud v prostredí štátneho IT

Ak si kladiete otázku, čo je to komunitný cloud, odpovede nájdete v tomto článku a dozviete sa okrem toho aj aké sú vhodné prípady jeho použitia, v čom spočívajú jeho výhody, pred akými výzvami stojí a čo je potrebné zvážiť pred prijatím konceptu komunitného cloudu.

16.06.2021

card img
Bezpečnosť & kybernetické hrozby v roku 2021

Vedeli ste, že s príchodom pandémie Covid-19 sa digitálna transformácia urýchlila odhadom až o 7 rokov? S masívnym prechodom do online režimu vzniklo aj niekoľko nových kybernetických hrozieb, ktorým sme doposiaľ nečelili. Respektíve, ak sa s nimi už ľudstvo už aj stretlo, tak nie v takom množstve, ako v súčasnosti.

23.05.2021

card img
Cloud, dátové centrá a pandémia COVID-19

Druhá vlna cloudu presviedča aj najvernejších fanúšikov vlastných serverovní.

18.05.2021

© 2021 InterWay, a. s. Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov
Tieto stránky generuje redakčný systém WebJET.